Impotencja z powodu nadużywania alkoholu

Mała dawka alkoholu korzystnie wpływa na erekcję, sprawia, że współżycie staje się wyraźniejsze to opinia, która jest powszechna głównie wśród młodych mężczyzn. Dla większości mężczyzn powstała ona na bazie osobistego doświadczenia, kiedy po wypiciu alkoholu pojawia się pragnienie współżycia seksualnego. Ale ta praktyka nie zawsze daje pozytywne rezultaty i to tylko na początku. Po kilku miesiącach nadużywanie alkoholu prowadzi do dysfunkcji seksualnych u mężczyzn i obserwuje się poważne zaburzenia w sferze seksualnej.

Picie alkoholu w dużych ilościach a impotencja

Impotencja to taki stopień obniżenia erekcji, przy którym mężczyzna nie może osiągnąć powiększenia penisa do pożądanego rozmiaru.Taki problem pojawia się na drugim lub trzecim etapie uzależnienia. Ze względu na długi czas picia napojów alkoholowych w ośrodkach odpowiedzialnych za pobudzenie, a także w naczyniach narządu płciowego dochodzi do nieodwracalnych zmian, które są niezwykle trudne do wyleczenia.

Stosunek seksualny w stanie nietrzeźwym staje się nawykiem, mężczyzna zaczyna czuć się pewnie i komfortowo. Wraz z dalszym spożywaniem napojów alkoholowych chęć do współżycia seksualnego jest coraz mniejsza, a funkcja seksualna jest stopniowo hamowana. Dysfunkcję seksualną można wykryć u 30-50% mężczyzn w 1-2 etapie uzależnienia od alkoholu. Ponadto mężczyźni zaczynają odczuwać dotkliwe zmniejszenie doznań podczas stosunku. Zmienia się kształt plemników, zmniejsza się ich ruchliwość.

Zaburzenia zdrowia i funkcji seksualnych w wyniku nadużywania alkoholu

Zmiany w organizmie wpływające na potencję przy regularnym spożywaniu alkoholu, po pierwsze wpływają na gruczoły dokrewne: przysadkę mózgową, nadnercza, tarczycę, co zaburza równowagę hormonalną i wpływa na pracę prostaty. W wyniku spadku poziomu testosteronu osłabiona zostaje ogólna aktywność seksualna. Alkohol może powodować atrofię jąder, powodując ich zwiotczenie i osłabienie.

Skutkiem tak negatywnego wpływu na męski organizm dochodzi do niepłodności, która poważnie wpływa, na jakość seksu. Po drugie, alkohol wpływa na tę część mózgu, która odpowiada za pobudzenie i przyjemność, co również staje się przyczyną braku prawidłowej erekcji u mężczyzny. I po trzecie, psychika alkoholika nie daje pełnych doznań radości podczas orgazmu i spełnienia samego aktu seksualnego.

Agresja konsekwencją alkoholizmu

Kolejnym wiarygodnym faktem jest to, że mężczyźni, którzy piją dużo alkoholu, są bardzo zazdrośni.Taka osoba jest w stanie zaaranżować scenę zazdrości z napaścią, na przykład: przy najmniejszym spóźnieniu kobiety z pracy. Wynika to z wewnętrznego strachu przed jej utratą. Zazdrość staje się źródłem złego nastroju mężczyzny, jego podejrzliwości i agresji. Zmieniając osobowość alkoholika, jego agresywne zachowanie zamienia się w prawdziwy koszmar i horror. Zazdrość i strach przed przegraną to kluczowe momenty alkoholowego delirium, życie alkoholika staje się po prostu nie do zniesienia dla innych.

Przywrócenie potencji to bardzo ważny etap w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Aby całkowicie uwolnić mężczyznę od lęku i zwątpienia, przywrócić mu normalną erekcję, konieczne jest stałe monitorowanie jego stan. W 95% przypadków zaburzenia erekcji można wyleczyć, ale tylko 10% mężczyzn faktycznie szuka pomocy u lekarzy i psychologów. Powody, dla których mężczyźni nie chodzą na dobrowolne leczenie: niechęć do uświadomienia sobie powagi problemu, nieśmiałość i tchórzostwo, lęk przed pogorszeniem stanu rzeczy. A także apatia i inne problemy psychiczne, brak zainteresowania seksem, lęk przed samym leczeniem i rozmowa ze specjalistą.

Istnieje szereg znaków, za pomocą, których można określić brak normalnej potencji u mężczyzny z alkoholizmem. Jest powód do niepokoju, jeśli mężczyzna: unika intymności, wraca późno do domu, śpi na różnych łóżkach, ukrywając swoje trudności, nie inicjuje pierwszy stosunku płciowego, ukrywa się przed sugestiami i aluzjami partnerki.

Leczenie zaburzeń seksualnych spowodowanych wpływem alkoholu

W początkowej fazie rozwoju zaburzeń wystarczy zaprzestać lub ograniczyć picie alkoholu, co pozwala przywrócić sprawność seksualną mężczyzny. Jeśli alkoholizacja jest długotrwała, a mężczyzna znajduje się na etapie poważnych zmian, konieczne jest leczenie przez specjalistów. Regularnie prowadzona terapia, podjęte na czas środki pomagają częściowo lub całkowicie przywrócić funkcję erekcji.