Jak ćwiczyć potencję?

Wiadomo, że w prąciu nie ma mięśni – składa się on z tkanki gąbczastej i nie można wytrenować tego narządu w celu uzyskania twardszej erekcji. Ćwiczenia na potencję mają na celu wzmocnienie mięśnia łonowo-guzicznego (mięsień PC, mięsień łonowo-guziczny), który pełni następujące funkcje:

 • Kontroluje oddawanie moczu
 • Odpowiedzialne za wytrysk
 • Wspiera narządy znajdujące się w okolicy miednicy.

Osłabienie mięśnia łonowo-guzicznego obarczone jest przedwczesnym wytryskiem, spowolnieniem krążenia krwi w okolicy intymnej, słabym orgazmem, słabym ukrwieniem prostaty. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ zdrowie gruczołu krokowego zależy od tempa w nim metabolizmu i prawidłowego krążenia krwi. Spowolnienie tych procesów prowadzi do przekrwienia w okolicy miednicy i zapalenia gruczołu krokowego.

Dlaczego ćwiczenia na potencję poprawiają jakość seks?

Korzyści ze wzmocnienia mięśnia PC:

 • Profilaktyka chorób męskiego układu rozrodczego: zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej, gruczolak prostaty, nietrzymanie moczu. Wymienione patologie są związane z przekrwieniem narządów miednicy. Trening mięśni PC poprawia krążenie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia tych chorób.
 • Wzrost libido, wzmocnienie erekcji. Przekrwienie genitaliów oznacza wzrost pożądania i silną erekcję dzięki pełnemu wypełnieniu prącia krwią. Ze względu na siłę erekcji zmienia się również kąt nachylenia prącia, co pomoże lepiej stymulować wrażliwą przednią ścianę pochwy partnerki.
 • Wzmocnienie orgazmu. Kiedy mężczyzna doświadcza orgazmu, mięsień PC kurczy się rytmicznie. Rozwinięty mięsień intensywniej kurczy się i rozluźnia, dzięki czemu orgazm trwa dłużej i jest bardziej wyraźny. Mężczyźni uprawiający intymne treningi oceniają ten efekt, jako najprzyjemniejszy.
 • Poprawa poziomu hormonów. Poprawa przepływu krwi do pachwiny pomaga jądrom wytwarzać więcej androgenów. Zwiększa wydzielanie testosteronu – hormonu męskiej siły i urody. W procesie przekształcania flabów w wytrenowane mięśnie powstaje więcej hormonów odpowiedzialnych za uczucie radości i satysfakcji w życiu.
 • Przywrócenie drożności nerwowej. Mięsień jest kontrolowany przez nerw, przez który sygnały pobudzenia seksualnego przemieszczają się z mózgu do penisa. Dlatego jej trening pośrednio wpływa na przewodzenie sygnału nerwowego. W tym celu skuteczne jest uzupełnienie ćwiczeń na potencję o stymulację wibracyjną, takie zintegrowane podejście pomaga przywrócić potencję po usunięciu prostaty, udarze, kontuzji pleców oraz w innych trudnych przypadkach.
 • Kontrola początku orgazmu.Techniki kontroli mięśni PC pozwalają nauczyć się jak opóźnić orgazm. Aby to zrobić, musisz odpowiednio długo trenować i znać kilka sztuczek. Na przykład specjaliści radzą, aby podczas seksu całkowicie rozluźnić mięśnie.

Skąd wiedzieć, gdzie jest mięsień PC?

Możesz użyć jednej z metod, aby znaleźć odpowiedni mięsień:

 • Zawieś oddawanie moczu. Tę czynność warto wykonywać codziennie. Zalecane 5 powtórzeń
 • Włóż nasmarowany palec do odbytu i naciśnij odbyt. Mięsień łonowo-guziczny będzie odczuwany, jako obszar najbardziej napięty.

Po zidentyfikowaniu lokalizacji mięśnia i zrozumieniu, jak działa, możesz rozpocząć ćwiczenia na potencję.

Ćwiczenia na potencję

 • Przerwanie oddawania moczu. Zatrzymaj strumień moczu przez kilka sekund, a następnie pozwól mu swobodnie płynąć. Powtórz 5 razy podczas jednej wizyty w toalecie.
 • Ściskanie-rozluźnienie. Szybko napnij i rozluźnij mięsień krocza przez 10 sekund, a następnie zrelaksuj się przez ten sam czas. Powtórz trzy razy, zatrzymaj się na pół minuty, a następnie wykonaj tę samą liczbę ruchów. Zrelaksuj się przez 30 sekund i powtórz trzy dziesięciosekundowe ściśnięcia i rozluźnienia.
 • Ruch penisa. Możesz wykonywać zarówno siedząc, jak i leżąc: przesuwaj penisa lub go podnoś, staraj się jak najdłużej utrzymywać narząd w stanie uniesionym.
 • Obrót bioder. Ten ruch to najlepszy sposób na rozpoczęcie codziennych ćwiczeń. Naśladuje skręcanie hula-hoop. Obróć biodra 40 razy w prawo iw lewo. Oprócz zwiększenia przepływu krwi w okolicach intymnych, ruch rozwija mięśnie pleców.
 • Przysiady. Ten rodzaj aktywności fizycznej wspomaga produkcję testosteronu, zwalcza przekrwienie dolnej części ciała oraz stymuluje prostatę. Dlatego jest przydatny na potencję i wzmocnienie zdrowia mężczyzn. Nogi rozstawione na szerokość barków, napięte pośladki. Powoli obniżaj, nie podnosząc stóp z ziemi, pozostań w najniższej pozycji przez 2 sekundy, wyprostuj się. Powtórz 20 razy. Podczas ostatniego przysiadu pozostań na dole przez 15 sekund (lub tak długo, jak to możliwe), kołysząc biodrami w górę i w dół. Upewnij się, że pośladki nie rozluźniają się podczas przysiadów.
 • Zginanie. Ćwiczenie zwiększające przewodnictwo nerwowe rdzenia kręgowego, co jest ważne dla dobrej erekcji i przyjemnego orgazmu. Rozchylając kończyny dolne na szerokość barków, zegnij się do podłogi, próbując dotknąć jej rękami. Warto zacząć od 20 powtórzeń, po doprowadzeniu do 50, trzymaj się tej kwoty. Czy 3-4 zestawy dziennie.
 • Kroki z hantlami. Najlepiej chodzić rano, przed posiłkami, po lekkiej rozgrzewce. Będziesz potrzebować średniej wagi hantli (od 3 do 5 kg) i maty do jogi, aby uniknąć uszkodzenia kolan. Weź hantle, rozciągnij ręce wzdłuż ciała, skocz do przodu, opuszczając kolano na podłogę. Powtórz 5 razy dla każdej nogi, odpocznij przez pół minuty i powtórz.

Joga na potencję

Ci, którzy preferują ćwiczenia medytacyjne, z pewnością polubią jogę. Uważa się, że mężczyźni, którzy angażują się w tego typu aktywność fizyczną, są szczególnie sprawni w seksie i potrafią go jak najlepiej wykorzystać.

Pozycja lotosu

Usiądź na podłodze, nogi wyprostowane, prawą ugnij w kolanie i załóż lewe udo, prawą stopę mocno dociśnij do lewego uda. Zrób to samo z lewą nogą. Asana pozwala utrzymać proste plecy, poprawia przepływ krwi w okolicy pachwiny i tonizuje nerwy. Weź głęboki oddech i podczas wydechu mocno ściśnij obszar odbytu. Pozostań w tym stanie przez 20 sekund, a następnie zrelaksuj się. Stopniowo zwiększaj okres kompresji. Jeśli chodzi o 3 minuty, uważa się, że mięsień krocza jest wystarczająco rozwinięty. Do tego czasu moc znacznie wzrośnie, erekcja wzmocni się, a orgazm stanie się jaśniejszy.

Pozycja świeca

Bardzo przydatną pozą do jogi jest stojak na ramię. Uelastycznia kręgosłup, leczy rdzeń kręgowy poprzez poprawę krążenia krwi, wzmacnia układ nerwowy. Jogini mówią: Sarvangasana, czyli świeca chroni od chorób wątroby i jelit. Z pozycji leżącej na macie powoli podnoś proste nogi, aż kręgosłup i miednica znajdą się w tej samej pionowej linii. Należy skoncentrować się na okolicy miednicy i plecach, które podpierają ręce, ich łokcie opierają się o podłogę. Po wyprostowaniu ciała i staniu nieruchomo w tej pozycji konieczne jest jak najdłuższe wstrzymanie oddechu. Następnie zrelaksuj się i powoli opuść nogi. Za profesjonalny poziom jogi uważa się umiejętność trzymania ciała w pozycji barkowej przez 30 minut (powolny oddech, powietrze w płucach po inhalacji musi być utrzymywane przez maksymalny czas).

To najprostsze z istniejących ćwiczeń, być może dostępne dla każdego mężczyzny bez szczególnych problemów zdrowotnych. Jeśli codziennie rano będziesz wykonywać ćwiczenia, efekty pojawią się szybko, po miesiącu mężczyźni zauważają przynajmniej wzrost doznań seksualnych. Uzupełnienie tego wszystkiego wieczorową jogą może przynieść jeszcze bardziej przekonujące rezultaty. Nawet u mężczyzn z naturalnie słabą sprawnością seksualną, po kilku miesiącach ćwiczeń, libido wzrasta do poziomu, jaki miał w młodości. Częściowo z tego powodu joga zyskuje coraz więcej męskich fanów.